یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
 

کارگروه بیمه و درمان

کارگروه بیمه و درمان

هدف اصلی کارگروه بیمه و درمان صندوق بازنشستگی سازمان بنادرودریانوردی توجه جدی به بهبود سلامتی بازنشستگان و موظفین بیمار و رسیدگی به مشکلات درمانی و دارویی و پیگیری تحت شمول قرار گرفتن خدمات بیمه ای این عزیزان است. با توجه به تعدد دفاتر کانون بازنشستگان و موظفین در تهران و بنادر کشور و انتقال مشکلات درمانی و دارویی این گروه از کارکنان ، کارگروه وظیفه خود می داند طی مکاتبات اداری و یا با تشکیل نشست های کارشناسانه با حضور نمایندگان ذیربط و همچنین با مراجعات حضوری بنحو مقتضی موارد مطروحه را مورد رسیدگی قرار دهد.

از جمله این موارد می توان به صدور دفترچه های درمانی ، وصول هزینه های درمانی ، انعقاد قرارداد با مراکز درمانی ، بازیابی و معرفی مراکز درمانی ، و . . . اشاره کرد.

با این نیات کارگروه بیمه و درمان صندوق بازنشستگی سازمان بنادرودریانوردی در فروردین ماه 1394 تشکیل شد و از همان تاریخ کار خود را آغاز نمود. گفتنی است با دریافت اطلاعات ضروری در این حوزه از ناحیه کانون های بنادر ، کارشناس بیمه و درمان (مستقر در طبقه همکف ساختمان صندوق) و روابط عمومی و امور فرهنگی و انعکاس به کارگروه بیمه و درمان نارسایی ها در جلسات مستمر نمایندگان این کارگروه با روسای اداره بیمه و رفاه سازمان و همچنین شرکتهای بیمه ای طرف قرارداد ، بررسی و تا حصول نتیجه مورد پیگیری قرار خواهد گرفت.

از دیگر اقدامات این کارگروه می توان عیادت و دلجویی از بازنشستگان بیمار و بستری در مراکز درمانی مرکز و یا بنادر کشور را نام برد که در تهران غالبا با حضور صمیمانه ریاست محترم صندوق و یا قائم مقام ایشان همراه است و در بنادر توسط هیات مدیره کانون بازنشستگان و موظفین بندر مربوطه صورت می گیرد.

بازنشستگان و موظفین گرامی می توانند در صورت مواجهه با هرگونه مشکل بیمه ای مربوط به امور درمانی و دارویی با شماره88190671 (021)  سرکار خانم «افسر نوری نجفی» کارشناس بیمه و درمان صندوق بازنشستگی تماس حاصل نموده ، ضمن کسب راهنمایی ، مشکلات خود را رفع نمایند.