یکشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۲
 

کارگروه ورزش و سلامت

کارگروه ورزش و سلامت

هدف اصلی کارگروه ورزش و سلامت صندوق بازنشستگی سازمان بنادرودریانوردی حفظ تندرستی جسمانی و کاهش تاثیر عوامل منفی بر روی سلامتی روحی و روانی بازنشستگان این سازمان است، به همین منظور این هدف را از دو مسیر فرهنگ سازی به کمک ترویج و تشویق به انجام ورزش های همگانی و همچنین حضور حرفه ای در رقابت های ورزشی ، تعقیب می نماید.

 در همین راستا و با توجه به اهمیت موضوع کارگروه مزبور در فروردین ماه 1394 با شعار تامین نشاط ، تقویت امیدواری و تضمین سلامت بازنشستگان و خانواده های گرامی این عزیزان تشکیل و با بهره گیری از تجارب بازنشستگان پیشکسوت در فعالیت های ورزشی ، جهت تحقق اهداف خود آغاز به کار نمود.

کارگروه ورزش و سلامت تاکنون جلسات کارشناسی متعددی را برگزار نموده و نسبت به طراحی ، برنامه ریزی و اجرای رویدادهای ورزشی ویژه بازنشستگان در دو بخش بانوان و آقایان اقدام نموده است. از اقدامات اولیه آن می توان به تشکیل هیات های مختلف ورزشی در بخش آقایان نظیر؛ هیات والیبال با دبیری «مرتضی دفاتری مقدم» ، هیات فوتبال با دبیری «لطف اله اهدایی» ، هیات تنیس روی میز با دبیری «عبدالرضاخزائلی» ، هیات شنا با دبیری «محمدرضا اردیبهشت» ، هیات شطرنج با دبیری «ابراهیم فاطمی» ، هیات قایقرانی با دبیری «حسین قاسمپور» و هیات کوهنوردی با دبیری «سید کمال الدین حسینی هاشمی» اشاره کرد.

از سوی دیگر این کارگروه با درخواست از کانون بازنشستگان و موظفین مرکز و بنادر نسبت به انتخاب نمایندگان ورزشی در بخش بانوان بازنشسته و همسران کارکنان بازنشسته اقدام نمود تا این نمایندگان به عنوان بازوهای اجرایی کارگروه ورزش و سلامت پیش از برگزاری تورنمنت های ورزشی نسبت به انتخاب ورزشکاران ، تشکیل تیم های ورزشی و انجام تمرینات ضروری هماهنگی های لازم را بعمل آورند.

در ادامه ماحصل اقدامات اجرایی کارگروه ورزش و سلامت تا به امروز را می خوانید :

1-    برگزاری دو صعود تیمی به قله دماوند با هدایت و رهبری آقای «سید کمال الدین هاشمی حسینی» و برگزاری یک دوره کوهنوردی به مقصد توچال با حضور بازنشستگان مرکز و مدیران ارشد صندوق بازنشستگی.

2-    برگزاری نخستین دوره مسابقات چند جانبه ورزشی ویژه آقایان (جام کرامت) در مهر ماه 1394 با حضور 67 تن از بازنشستگان ورزشکار و با میزبانی بندرنوشهر. این دوره از رقابت ها در 3 رشته ورزشی شطرنج ، شنا و قایقرانی و با حضور بازنشستگان از تمامی بنادر کشور به مدت 4 روز در مجموعه تفریحی ورزشی کلارآباد انجام شد.

3-    برگزاری دومین دوره مسابقات چند جانبه ورزشی (جام فجر) ، که در بهمن ماه 1394 در بندر خرمشهر و با حضور 102 تن از آقایان و خانم های بازنشسته و همسران کارکنان بازنشسته انجام شد. در این دوره از رقابت ها دو گروه بانوان و آقایان به صورت مجزا در 3رشته ورزشی شنا و تنیس روی میز (بانوان) و فوتبال(آقایان ) به مدت 5 روز به رقابت پرداختند.

4-    سومین تورنمنت ورزشی ویژه بانوان بازنشسته و همسران کارکنان بازنشسته (جام کرامت) که در مهر ماه 1395 درمجموعه تفریحی ورزشی کلارآباد برگزار شد. در این دوره از رقابت ها تعداد 68 تن از بانوان بازنشسته و همسران کارکنان بازنشسته حضور داشتند که در سه رشته ورزشی شنا ، تنیس روی میز و والیبال به مدت 3 روز به رقابت پرداختند.

 

 ردیف عنوان تورنمنت   زمان برگزاری   محل برگزاری  رشته های ورزشی  تعداد کاروان ورزشی تعداد شرکت کنندگان 
 1  جام کرامت (ویژه آقایان)  مهر ماه 94  کلارآباد شنا - قایقرانی - شطرنج - تنیس روی میز   7 کاروان 68 
 2  جام فجر(همزمان) بهمن ماه 94 خرمشهر  فوتبال - شنا - تنیس روی میز    7 کاروان  104
 3  جام کرامت (ویژه بانوان)  مهر ماه 95  کلارآباد  والیبال - شنا - تنیس روی میز   7 کاروان  68
 4  جام فجر (ویژه آقایان)  دیماه 95 کیش 

شنا - قایقرانی -شطرنج -

تنیس روی میز- فوتبال - والیبال ساحلی 

  7 کاروان  150
 5 جام رضوی (ویژه آقایان) آبان ماه 96  مشهد مقدس  شنا - قایقرانی - شطرنج - تنیس روی میز -والیبال - فوتبال  7 کاروان   138
جام کوثر (ویژه بانوان)   دی و بهمن 96  کیش شنا - قایقرانی - شطرنج - تنیس روی میز - والیبال  7 کاروان   96
 جمع کل 624