جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸

اخبار

سمینار علمی و تخصصی«سالمندی سرشار» برگزار شد

سالمندی/سمینار/بازنشستگی
با حضور مشتاقانه جمع کثیری از بازنشستگان و وظیفه بگیران سازمان بنادرودریانوردی ، نخستین سمینار علمی و تخصصی صندوق بازنشستگی با عنوان « سالمندی سرشار» برگزار شد.
با حضور جمع کثیری از بازنشستگان و موظفین سازمان بنادرودریانوردی
سمینار علمی و تخصصی«سالمندی سرشار» برگزار شد
 
با حضور مشتاقانه جمع کثیری از بازنشستگان و وظیفه بگیران سازمان بنادرودریانوردی ، نخستین سمینار علمی و تخصصی صندوق بازنشستگی با عنوان « سالمندی سرشار» برگزار شد.
 
به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی؛ صبح روز پنجشنبه سوم اسفندماه سالجاری، سازمان بنادرودریانوردی میزبان تعداد زیادی از بازنشستگان و موظفینی بود که بنابر دعوت روابط عمومی و امور فرهنگی صندوق از اقصی نقاط تهران گرد هم آمده بودند تا در محل سالن اجتماعات این سازمان در رویدادی شرکت کنند که هدف از برگزاری آن "بازتعریف دوران بازنشستگی و معرفی توانمندی های پیدا و پنهان سالمندی و پیشگیری از ابتلا به ناراحتی های روحی و روانی سالمندان" بود.
 
بر اساس این گزارش؛ طرح این برنامه که در ماه های گذشته از سوی مرکز مشاوره و روانشناسی «مهرایران» و به منظور تقویت مثبت اندیشی، رهایی از نگرانی و ایجاد انگیزه درراستای بهبود سبک زندگی بازنشستگان و موظفین سازمان بنادرودریانوردی ارایه شده بود، پس از بحث و بررسی های فراوان و به عنوان تجربه نخست در حوزه روانشناسی با همکاری موثر کانون بازنشستگان و موظفین به اجرا درآمد.
 
این گزارش می افزاید؛ سمینار «سالمندی سرشار» ازبخش های متنوعی شامل؛ سخنرانی، پرسش و پاسخ و میان برنامه های فرهنگی و هنری تشکیل شده بود که با استقبال حاضرین مواجه شد. سخنران آغازین سمینار دکتر«فاطمه فریدونی» مدیر مرکز «مهرایران» بود که ضمن خوش آمدگویی به میهمانان، با بیان اهمیت سلامت روحی و روانی در دوران سالمندی، آشنایی بیشتر بازنشستگان و موظفین با مشکلات روحی و روانی خاص این دوران و توجه بیشتر به سلامتی جسمانی شان را بسیار پراهمیت و ضروری دانست.
 
در ادامه برنامه سخنرانان دیگر این سمینار علمی به ترتیب شامل آقایان؛ دکتر«حشمت اله رحیمی» روانپزشک، دکتر«میثم شیرزادی فرد» روان شناس تربیتی، دکتر«فضل اله توکلی» روانشناس سلامت و دکتر « محمدرضا محسنی» روانپزشک و مدرس دانشگاه به ایراد سخنرانی با موضوعات «طب سالمندی» ، «بازتوانی شناختی» و «سلامت هیجانی سالمندان» پرداختند.
 
بر این اساس؛ اجرای برنامه نمایشی توسط معلولان جسمی و ذهنی و همچنین موسیقی زنده از جمله بخش های جذابی بود که به این سمینار تنوع بالایی بخشیده بود. «سمینار سالمندی سرشار» با دریافت فرم های نظرسنجی، پرسش های مکتوب حاضرین و همچنین پذیرایی از میهمانان به صرف نهار به کار خود پایان داد.
 
شایان ذکر است؛ برگزاری سمینار مذکور با محتوای علمی و تخصصی از تجارب نخست صندوق بازنشستگی سازمان بنادرودریانوردی است که اثرات مثبت و مساعد آن در روحیه بازنشستگان و وظیفه بگیران طی روز برگزاری بخوبی نمایان بود.                  
۶ اسفند ۱۳۹۶ ۱۶:۴۹
روابط عمومی و امور فرهنگی |
تعداد بازدید : ۴۰۵